2018/2019

Walentynki w bibliotece – zakochaj się w książce.

 


Wizyta w przedszkolu.

24 października w Miesiącu Bibliotek Szkolnych  kolejny raz nasi uczniowie odwiedzili przedszkolaków  z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Kraśniku. „ Pretekstem” do spotkania była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Małgosia i Gabrysia, uczennice klasy I Branżowej Szkoły I stopnia przeczytały dzieciom „ Bajkę o jabłuszku”, a następnie poczęstowały wypiekami przygotowanymi przez uczniów klasy III Technikum. Wszystkim smakowały ciasteczka z jabłuszkiem i cynamonem.

Na zakończenie spotkania maluchy podziękowały starszym koleżankom i wręczyły biało – czerwone róże.


Narodowe Czytanie – „ Przedwiośnie”.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Prezydent RP zaprosił  Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.

W naszej szkole 17 października  w akcję czytania włączyli się uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia oraz nauczyciele. Wspólnie przeczytali kilka fragmentów lektury. Poznali głównego bohatera, jego dorastanie, nabywanie doświadczeń na tle wydarzeń historycznych, jak rewolucja w Rosji, odzyskanie przez Polskę niepodległości. Poznali wizję szklanych domów.

Na zakończenie spotkania odbyło się losowanie książek. Troje szczęśliwców wylosowało       „Przedwiośnie” z pieczątką  Prezydenta RP informującą o Narodowym Czytaniu.