Uroczystość uświetniająca obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 7 listopada bieżącego roku, o godzinie 12.00, w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyła się uroczystość uświetniająca obchody kolejnej, 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Przybywający na widowisko goście otrzymywali przed wejściem do sali widowiskowej przepiękne biało – czerwone kotyliony, własnoręcznie wykonane przez uczniów fryzjerstwa szkoły branżowej i technikum, których pracami kierowała Pani Marzena Janczak.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II i IV technikum pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wisłockiej – Czachór.

Po obejrzeniu spektaklu zaproszeni goście mogli popróbować wyśmienitych potraw przygotowanych przez uczniów branży gastronomicznej naszej szkoły. Podczas wielogodzinnej pracy w kuchni opiekę nad gotującymi sprawowały Panie Agnieszka Szymańska i Katarzyna Woś. Kucharze podeszli do swojego zadania z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem, czego efekty można było oglądać na stołach, o których estetykę zadbała Pani Agnieszka Rozwałka. Potrawy nie tylko wyglądały pięknie i kolorowo, ale także wspaniale smakowały. Największym powodzeniem jednak cieszyły się wśród gości kruche ciasteczka w kształcie serca, polane lukrem w polskich barwach narodowych. Każdy wychodzący z sali widz był częstowany przez przyszłych pracowników branży gastronomicznej słodkościami.

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się także uczniowie klas ósmych szkół z naszego powiatu, którzy (mamy nadzieję) w przyszłym roku wybiorą naszą szkołę jako miejsce kontynuacji swojej nauki.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, pracownikom szkoły którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy.

Święto Niepodległości


Jak co roku uczestniczyliśmy w miejskich  obchodach Święta Odzyskania Niepodległości . Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Św. w kościele p.w. WNMP. Następnie odbył się przemarsz: orkiestry, pocztów sztandarowych i delegacji instytucji  miejskich, powiatowych  oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych ulicami Kraśnika i składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Centralne uroczystości odbyły się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie m.in. delegacja uczniów  Szkół  ZDZ w Kraśniku : Martyna Krzesińska, Julia Krysa i Mirella Szostak złożyła biało- czerwoną  wiązankę kwiatów.

Opiekun uczennic: p. Małgorzata Flasińska

Konkurs

               

OGŁOSZENIE

 W dniu 21 listopada 2019 roku o godzinie 11.10 w sali 107

odbędzie się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PRAWIE PRACY i BHP

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

 Do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów

 Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia.

Regulamin

 Organizatorzy

„Naród silny duchem jest narodem nie do pokonania”

Uczniowie biorący udział w dniu 7 listopada 2019 roku w widowisku historyczno-patriotycznym w CKiP w Kraśniku przygotowanym pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wisłockiej – Czachór: Dzikowska Karolina, Koryś Sylwia,  Łukasik Natalia, Nierodka Natalia, Moryc Alicja,  Wójcik Weronika, Zdybel Katarzyna, Wcisło Klaudia, Świś Agnieszka, Nalepa Lidia,  Rychlicka Klaudia, Matwiej Mikołaj, Pęczkowski Patryk, Konopa Oliwia, Gracjan Iwański, Sowa Magdalena, Biegaj Wiktoria, Suchora Izabela, Bis Natalia, Marcin Dołgołowicz.

Bez znajomości historii nie ma patriotyzmu.

Ci odważni uczniowie, chcą Państwu pokazać jaką wartością jest dla nich Ojczyzna.

Przez doświadczenie udziału w widowisku pt.: Naród silny duchem jest narodem nie do pokonania”, młodzież chce pokazać  szacunek do swojego narodu, historii, tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego.

Naszą powinnością jako narodu jest pielęgnowanie pamięci o Ojcach Niepodległości, Żołnierzach Niepodległości i Wielkich Polakach Niepodległości, którym przyświecała jedna myśl: Polska moja Ojczyzna.

Dzisiaj wyrażamy wdzięczność i hołd tym wszystkim, którzy dla dobra Ojczyzny dla jej niepodległości potrafili poświęcić wszystko!


 „Naród silny duchem jest narodem nie do pokonania” 

7 listopad 2019 r.

Żeby żyć trzeba walczyć.

Żeby walczyć trzeba mieć serce do walki.

Naród polski ma nie tylko serce, ale i ducha walki. Dlatego mówią o nas, że jesteśmy narodem niezwyciężonym.

We krwi mamy bohaterstwo. Ludzie mogą być niewolnikami lub wojownikami. Naród polski jest narodem wojowników.

Mamy za sobą wyjątkowy rok 2018- rok obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie z klasy II i IV Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Kraśniku, ul. Lubelska 116 – przedstawili w CKiP, niektóre wydarzenia z naszej ojczystej historii.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 30.10.2019 r. odbyła  się  wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zorganizowana w ramach projektu „ZDZ-szkoły nowych możliwości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów z klas I- IV Technikum ZDZ Kraśnik. Całkowity koszt wyjazdu obejmujący: przejazd, ubezpieczenie, obiad i bilety wstępu był finansowany ze środków unijnych.

Continue reading

Szkoła Pamięta

Inicjatorami akcji MEN „Szkoła pamięta” są wolontariusze z klasy I BS – Sebastian Krawczyński oraz Martyna Sulowska. Uczniowie zebrali znicze na terenie szkoły, rozdzielili między sobą i odwiedzali  groby opuszczone oraz  groby poległych żołnierzy.

Zapraszamy na Widowisko HISTORYCZNO – PATRIOTYCZNE

W dniu 7 listopada o godzinie 12.00 w CKiP w Kraśniku uczniowie z klasy II i IV Technikum wystąpią w widowisku historyczno-patriotycznym pt.: ” Naród silny duchem jest narodem nie do pokonania” przygotowanym przez Panią Małgorzatę Wisłocką-Czachór.
To duże wyróżnienie dla naszej szkoły, że może włączyć się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i zaprezentować się w lokalnym środowisku.
Dziękujemy za zaufanie!
Zapraszamy rodziców i krewnych naszych uczniów do wzięcia udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.

Prezentacja książki „Z Kraśnika do Seattle”

23 października, w Szkołach ZDZ miało miejsce ciekawe wydarzenie. Uczniowie poznali historię kraśniczanina pana Dariusza Stuja , opisaną w książce „ Z Kraśnika do Seattle”. Pani Jolanta Boroń – redaktor publikacji opowiedziała historię o człowieku wrażliwym na potrzeby innych, o miłości do rodzinnego miasta oraz do maratonów. Jarek Chrzanowski , któremu dedykowana jest książka mówił o pierwszym spotkaniu z panem Darkiem, o pomocy udzielonej mu przez fundację założoną i prowadzoną przez kraśniczanina. Jarek zachęcając do przeczytania książki podzielił się z młodzieżą wrażeniami i zdjęciami z pobytu w Kenii.

Continue reading

Lekcja o Funduszach Europejskich

Już po raz III nasza szkoła wzięła udział w „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. W tym roku p. Magdalena Kudła poprowadziła  lekcje w klasie III Technikum w grupie kucharz oraz w klasie IV Technikum w grupie fryzjer. Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej:  lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego (po 100 klas z każdego województwa).

Continue reading

Pielgrzymka maturzystów

W sobotę 12 października 2019r., młodzież klasy IV wraz z Ks. Kamilem i opiekunami, brała udział w pielgrzymce maturzystów archidiecezji lubelskiej do Częstochowy. O godzinie 11:00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry. Po jej zakończeniu grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, pod pomnikiem św. Jana Pawła II, w przeddzień XIX Dnia Papieskiego. Później był czas wolny, aż do Mszy świętej o 15:30, podczas której młodzież zawierzyła Bogu za wstawiennictwem Maryi, czas przygotowań  do matury i egzamin dojrzałości. Po uczcie duchowej i cielesnej, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.