Narodowe Czytanie – „ Przedwiośnie”.

W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Prezydent RP zaprosił  Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.

W naszej szkole 17 października  w akcję czytania włączyli się uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia oraz nauczyciele. Wspólnie przeczytali kilka fragmentów lektury. Poznali głównego bohatera, jego dorastanie, nabywanie doświadczeń na tle wydarzeń historycznych, jak rewolucja w Rosji, odzyskanie przez Polskę niepodległości. Poznali wizję szklanych domów. Continue reading

Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do włączenia się w akcję „Szkoło pomóż i Ty”.

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Potrzebne są specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg. Ich koszt to 10 tys zł. Pomóc możesz poprzez zakup cegiełki – ściągawki (2 zł). Pomóżmy Łukaszowi chodzić!

Konkurs gastronomiczny –„ Sztuka carvingu

10 października 2018 r. odbył się konkurs gastronomiczny „Sztuka carvingu”. Udział w rywalizacji  zgłosiło 18 uczniów, którzy mieli za zadanie  wykonanie   rzeźby  w przygotowanych przez organizatorów warzywach lub owocach.

Wyniki konkursu:

I miejsce-    Karolina Wtykło –klasa IV T

II miejsce – Paweł Babiarz – klasa IV T  i Kinga Czarnota – klasa II T

III miejsce- Agata Rozenbajgier – klasa III BS I stopnia  i   Wiktor Wołosz – klasa III T

Łążek – integracja – edukacja.

                         3 października uczniowie klasy I Branżowej Szkoły  I stopnia uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Łążka. Podczas wyjazdu młodzież zapoznała się z historią garncarstwa na Lubelszczyźnie, a następnie samodzielnie lepiła garnki oraz miała możliwość wypalenia ich. Uczniowie bardzo kreatywnie spędzali czas w gospodarstwie agroturystycznym. Pomimo deszczowej pogody odbyli wyprawę leśnym szlakiem edukacyjnym.

Na zakończenie wycieczki  wszyscy spotkali się przy ognisku.

Kozłówka- Lublin- Radawiec Mały.

2 października 2018 roku uczniowie z klasy I technikum odbyli swoją pierwszą klasową wycieczkę.

W zimny, ale słoneczny wtorek wyruszyliśmy wygodnym autokarem, aby fajnie przeżyć  ze sobą  dzień.  Zabraliśmy  dobry humor, trochę kanapek i oczywiście smartfony, aby robić niezliczoną ilość zdjęć. Wyruszyliśmy do Kozłówki, gdzie wielu z nas jeszcze nie było, wielu nie chciało być, ale piękne ogrody i wnętrze Pałacu Zamojskich rzuciły nas na kolana. Continue reading

PODSUMOWANIE REALIZACJI STAŻY ZAWODOWYCH DLA UCZNIÓW W RAMACH PROJEKTU „ZAWODOWCY”

W okresie maj-sierpień 2018 roku 36 uczniów (27 dziewcząt, 9 chłopców) klas I-IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyło staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Zawodowcy”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje; Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Continue reading

Maturzyści Technikum ZDZ na Jasnej Górze.

W sobotę, 29 września 2018 roku  pielgrzymowała na Jasną Górę młodzież z Technikum ZDZ w Kraśniku, przygotowująca się do egzaminu maturalnego w rozpoczętym roku szkolnym 2018/2019. Hasło 34 Pielgrzymki Maturzystów Lubelskich  na Jasną Górę  „ W mocy Bożego Ducha”. Tradycyjnie już spotkanie młodzieży rozpoczęła  w południe Droga Krzyżowa na jasnogórskich Wałach, a punktem centralnym była  Msza św. w bazylice o godz. 15.30 i Akt Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi.