Warszawa Sejm 8.01.2020

W dniu 8 stycznia 2020 r. 43 uczniów Technikum z kl. II, III i IV w nagrodę za wyróżniającą się postawę patriotyczną oraz pracę na rzecz naszej szkoły, na zaproszenie posła RP Pana Kazimierza Chomy, wzięło udział w wycieczce do Sejmu i Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Z galerii Sejmu obserwowaliśmy obrady i pracę Marszałka Sejmu. Na korytarzach sejmowych spotykaliśmy posłów z różnych partii politycznych i widzieliśmy konferencję prasową. Zostaliśmy zaproszeni na smaczny obiad i deser w towarzystwie posłanek i posłów do restauracji sejmowej 🙂

W Pałacu Prezydenckim, w którym urzędującego Prezydent Polski Pan Andrzej Duda, zwiedzaliśmy pod opieką przewodnika, reprezentatywne sale i piękne komnaty. Przez chwilę widzieliśmy Panią Agatę Dudę, która spieszyła się do swoich obowiązków. Serdecznie dziękujemy Panu posłowi Kazimierzowi Chomie za zaproszenie i poświęcony nam czas, Panu Michałowi Stawiarskiemu- dyrektorowi biura poselskiego ,Pani Andżelice Rachoń i Pani Małgorzacie Wisłockiej- Czachór za podjęty trud zorganizowania wycieczki i ubogacające treści wypełniające czas podróży. Dziękujemy również Panu Zbigniewowi Wrotkowskiemu- przewodnikowi i Panu Andrzejowi Rozmuszczowi- kierowcy, za bezpieczną podróż. 🙂

Niech zapach choinki

I świątecznych wypieków sprawią,

Że te Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe,

Pełne ciepła,

Radości i miłości.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Kraśniku

Konkurs ,,Domek jak z bajki”

W dniu 19 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez p. Agnieszkę Szymańską ,,Domek jak z bajki”. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Zwycięzcą został Dawid Gil, który ozdabiał chatkę nr 1. Drugie miejsce otrzymał Łukasz Wnuczek – chatka nr 3, a trzecie miejsce zajęła Natalia Łukasik z chatką nr 6 🙂 Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy.

Gratulujemy uczestnikom niezwykłej kreatywności 🙂

Dzień Wolontariusza

Po raz kolejny nasi wolontariusze zostali zaproszeni na Dzień Wolontariusza. To duże wyróżnienie dla nas. Cieszymy się że mogliśmy pomóc w organizacji tego wydarzenia. Nasze uczennice sprawdziły się jako konferansjerki i świetnie poprowadziły całą imprezę, a nasi” kucharze” zadbali o stoły z poczęstunkiem. Nasi uczniowie spisali się na 6!

Lekcja koleżeńska

W dniu 12 grudnia 2019 roku odbyła się lekcja koleżeńska pani Małgorzaty Wisłockiej – Czachór, w klasie IV technikum na przedmiocie ,, Pracownia obsługi klienta”. Celem zajęć było przedstawienie metody pokazu w nauczaniu przedmiotów zawodowych. Uczniowie z klasy IV, w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych, przedstawili sposób nakrywania stołu i obsługi czterech i dwóch osób w restauracji.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj, wraz z uroczymi Elfami, odwiedził uczniów klasy I Technikum, przyrządzających potrawy z grzybów na pracowni gastronomicznej. Każdemu zostawił słodki upominek 🙂 Dziękujemy i zapraszamy św. Mikołaja za rok 🙂

Szkolny konkurs BHP „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

W dniach 21 i 22 listopada 2019 r. odbył się szkolny konkurs BHP „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z naszej szkoły. Wszyscy rozwiązywali test wyboru, następnie wyłoniono osoby, które najlepiej odpowiedziały na pytania. Konkurs miał na celu poszerzanie wiedzy z zakresu przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy. W dniu 25 listopada ogłoszono wyniki konkursu, wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe  dyplomy, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

WYNIKI KONKURSU

Technikum

  1. Oliwia Konopa         klasa 2      
  2. Kinga Czarnota       klasa 3     
  3. Natalia Łukasik       klasa 2    

Szkoła Branżowa

  1. Kinga Dolecka          klasa 1      
  2. Wiktor Dzikowski   klasa 2      
  3. Katarzyna Staniec   klasa 1      

„Ślubujemy!”

22 listopada 2019r. w murach Szkół ZDZ w Lublinie filia w Kraśniku po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste: „Ślubujemy!”. Tradycji stało się zadość- uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej w naszej szkole.
Uczniowie złożyli przyrzeczenie, m.in uczciwie spełniać obowiązki uczniowskie, szanować tradycję szkoły i dbać o jej dobre imię, być koleżeńskim, prawdomównym i wrażliwym na przejawy agresji. Życzenia i słowa otuchy złożyli pierwszakom koledzy starszych klas. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas starszych, która była pięknym zakończeniem ceremonii.