Biblioteka

BIBLIOTEKA CZYNNA

Poniedziałek   9.05-10.00

12.00- 14.05

Wtorek   8.05 – 9.05

12.45 – 13.45

Środa   9.05 – 11.05

12.40 – 14.40

Czwartek 8.15 – 14.15
Piątek  

8.05 – 11.05

12.00 – 14.00

                           Zapraszamy🙂

 

 


Wakacje z książką!

Ruszajcie tropić przygody z książką Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”. Czekamy na relacje!

    


Podsumowanie konkursu z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich

27 kwietnia ( czwartek) odbyło się podsumowanie   konkursu bibliotecznego  przygotowanego z okazji Dnia Książki.  W imprezie czytelniczej  udział wzięli uczniowie i uczennice klasy I i III Technikum oraz I Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej- 11 osób.

Nagrody książkowe, pomoce dydaktyczne do nauki m.in. matematyki i geografii  oraz słodki upominek wygrały następujące uczennice:

  1. Kinga Ożóg – klasa I Technikum
  2. Angelika Plewik – klasa III Technikum

Wyróżnienie:

Jagoda Gąsiorowska – klasa III Technikum

Gratulacje dla zwycięzców .


Dzień Książki i Praw Autorskich

Dziś od rana świętowaliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich!
Najpierw uczniowie klasy I Branżowej przeprowadzili akcję „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. W południe uczniowie Technikum, zachęcając do czytania, rozdawali mieszkańcom Kraśnika i pracownikom różnych instytucji książki oraz róże.


Biblioteka szkolna poleca

Dzieje Sejmu polskiego”.

Jest to książka, którą uczniowie otrzymali zwiedzając Sejm RP. Książkę przekazała młodzieży wicemarszałek Sejmu Pani Małgorzata Kidawa – Błońska.

 

Zapraszamy do czytania.


Zaproszenie

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek.

W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki i wydawnictwa albumowe.

Przyjdź!!! Kup książkę i zrób prezent na Mikołaja, na Gwiazdkę młodszej siostrze, bratu, koleżance i koledze.

Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!

     

 


Quiz historyczny. „ 11 Listopada. Czy wiesz, co świętujesz ?”

Rozstrzygnięcie quizu nastąpiło 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości.

Trzy uczennice: Angelika Plewik, Jagoda Gąsiorowska i Sylwia Boćkowska otrzymały w nagrodę książki związane z historią Polski, a pozostali uczestnicy zabawy : Milena Karamon, Kamila Wnuk, Olga Biłgorajska, Damian Nagrodzki, Ernest Rakwalski i pani Magdalena Kudła nagrody pocieszenia. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami.

Quiz trwał od 6 do 9 listopada. W zestawie było 27 pytań związanych z wydarzeniami z odzyskania przez Polskę niepodległości. Do potyczek historycznych przystąpiło 9 osób. Każdy uczestnik miał za zadanie wylosować pytanie, odpowiedź zapisać na kartce i wrzuć do specjalnie przygotowanego pudełka znajdującego się w bibliotece szkolnej. 10 listopada w obecności uczestników quizu i gości przeprowadzono losowanie podczas którego wybrano osoby do nagród książkowych. Wręczenie nagród i słodyczy odbyło się 13 listopada w bibliotece szkolnej.

   

 


NOWOŚCI KSIĄŻKOWE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI


Tydzień Bibliotek 2017

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Hasło: „Biblioteka. Oczywiście!”

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Obchody Tygodnia Bibliotek w Szkołach ZDZ w Kraśniku.

9 maja 2017 r.  ( wtorek) – wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku, ul. Koszarowa.

9.05.- 12.05. 2017 r. –„ Słodki tydzień literacki”.  Uczniowie losują pytania  dotyczące  literatury, ciekawostek o książkach i czytaniu. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi odważnych czekają  słodkie nagrody.

9.05- 15.05 2017 r. –  Znani bibliotekarze- wystawa.

 


🙂                                                                                      🙂                                                                               🙂