Obchody 100- lecia odzyskania niepodległości.

9 listopada 2018 roku w Szkołach ZDZ w Kraśniku odbyły się uroczystości poświęcone 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię, dekorację   oraz oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klasy I, II i III Technikum oraz klasy  III  Branżowej Szkoły I stopnia, pod kierunkiem pani Małgorzaty Czachór.

Uroczystość rozpoczęła się od słów: „ Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, uczestniczymy w historycznym wydarzeniu. A najważniejsze jest to, że świętujemy razem w naszej szkolnej  polskiej rodzinie”. Następnie uczniowie i nauczyciele przystąpili  do  akcji „ Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski na tle biało-czerwonych barw. Biel symbolizuje czystość intencji i poświęcenie dla idei, czerwień – ogień,  przelaną krew, odwagę i męstwo.

Po odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu  rozpoczęła się akademia, podczas której wysłuchaliśmy  ważnych  wydarzeń z historii naszego kraju. Młodzież przypomniała  Wielkich  Polaków,  Żołnierzy i Ojców  Niepodległości, którzy  ginęli za BOGA, Honor i Ojczyznę. Bili się o  Polskę, byli ludźmi  prawymi, sprawiedliwymi  i dumnych ze swojej historii i swojego dziedzictwa. Swoje Barwy narodowe szanowali i używali tylko w słusznej sprawie  i zawsze z szacunkiem. Nigdy przeciwko swojej Ojczyźnie.