Rok szkolny 2017/2018

Plan pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza „Smile:)”

w roku szkolnym 2017-2018:

Lp Działanie do realizacji Termin / Uwagi
1 Spotkanie informacyjne i organizacyjne

  • Wybór lidera
  • Opracowanie planu pracy wolontariatu
Wrzesień
2 Przyjmowanie nowych członków Cały rok
3 Wykonanie gazetek szkolnych Cały rok
4 Udział w akcji harytatywnej „Szkoło pomóż i Ty” Wrzesień -marzec
5 4 PAŹDZIERNIKA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT, 25 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ KUNDELKA, DZIEŃ USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT . Zbieranie suchej karmy i pieniędzy dla zwierząt Październik
6 Obchody DNIA WOLONTARIUSZA (5 grudzień) – gazetka okolicznościowa. grudzień
5 Pomoc w obchodach I dnia wiosny Kwiecień
6 Pomoc w przygotowywaniu Kącika kulinarnego i zajęć plastycznych w Świetlicy „Słońce na dłoni” Cały rok
7 Organizowanie czasu wolnego i pomoc w nauce dzieciom w Świetlicy środowiskowej „Słońce na dłoni” Cały rok
8 Podsumowanie efektów całorocznej pracy szkolnego wolontariatu czerwiec

”Pomóż dzieciom, Podziel się posiłkiem”

We wrześniu nasi nowi wolontariusze brali udział w akcji :”Pomóż dzieciom, Podziel się posiłkiem”.

    


Akcja „Pomoc dla Michała Szota”

W październiku postanowiliśmy pomóc 11 – letniemu Kraśniczaninowi Michałowi Szotowi choremu na nowotwór. Wolontariusze w porozumieniu z SU zorganizowali barek, w którym można było nabyć hot – dogi, muffinki i napoje. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Wspomóc Michała można nadal. Wkrótce poinformujemy o wynikach akcji.

      

Nadal trwa akcja „Szkoło pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizację jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu. Zachęcamy do nabywania cegiełek u wolontariuszy.


Zapraszamy nowych wolontariuszy do Klubu 😉


Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę suchej karmy i drobnych pieniędzy na rzecz zwierząt. Akcja trwa od 31 października do połowy listopada. Każdy może się przyłączyć! Więcej informacji w Klubie Wolontariusza!

https://pomagam.pl/ylxjes80Zbiórka darów dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego

Od 29 listopada do 15 grudnia będziemy zbierać dary na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego. Dzieciaki ucieszą się z każdego podarunku. W szczególności potrzebne są: – żywność: makarony, herbaty, budynie, kiśle, dżemy, ciastka i pakowane ciasta, płatki, soki, ryż, konserwy, masło czekoladowe i inne słodycze, – środki higieny/czystości: żele pod prysznic, mydła, dezodoranty, proszki do prania, płyny do płukania, – zabawki: maskotki, książeczki, samochody, klocki, puzzle, akcesoria do włosów, ozdoby świąteczne, figurki, bransoletki…. Zapraszamy także rodziców do włączenia się do naszej akcji. Okazją może być najbliższa wywiadówka. Każda okazja jest dobra, żeby pomagać….


Dzień Wolontariusza

1 grudnia nasi wolontariusze pierwszy raz brali udział w obchodach Dnia Wolontariusza. W spotkaniu uczestniczył także Grzegorz „ORNETTE” Stępień, który ostrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie czyhają na nią. Opowiedział również o konsekwencjach nadużywania alkoholu i narkotyków. Grzegorz Stępień od 2002 roku jest związany z legendą polskiej sceny muzycznej – Oddziałem Zamkniętym.

Nasi wolontariusze przygotowali dla wszystkich szwedzki stół ze słodkościami.  
Cały klub otrzymał podziękowania.

Nasi wolontariusze w akcji „Dodaj świętom smaku”


Zbiórka darów dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego Zakończona

Produkty zebrane, posegregowane, paczki przygotowane I rozdane. Zakończyliśmy kolejną akcje. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie sie do akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza polegającej na przygotowaniu świątecznych paczek dla dzieci z ZS Specjalnych. Dziękujemy także rodzicom oraz naszym absolwentom.

Pomoc dla Marcina

Niebawem Dzień kobiet. Już 7 marca Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza do nabywania słodkich ciasteczek przygotowanych przez uczniów z klasy II Technikum. Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczymy na pomoc dla 20- letniego Marcina. Marcin to mieszkaniec Sulowa, który uległ wypadkowi podczas gry w piłkę. Stwierdzono u niego rozległe uszkodzenie mózgu. Teraz wymaga długotrwałej, kosztownej rehabilitacji neurologicznej i ruchowej.


Warsztaty plastyczne w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego

Z okazji Święta Kobiet, tych dużych i tych mniejszych, nasze wolontariuszki Ola, Ewelina i Julia zorganizowały warsztaty plastyczne w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku. Tematem przewodnim pracy były kartki okolicznościowe, które okazały się świetnymi prezentami dla mam, babć, pań nauczycielek i koleżanek. Ewelina również jedną otrzymała – szczęściara!

 Akcja „Pomoc dla Marcina” zakończona

828 zł i 95 gr. Taką kwotę udało nam się zebrać na rzecz chorego Marcina Tęsnego. W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza „Smile 🙂” jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

 


Zakończyła się akcja „Szkoło pomóż i Ty”. Zebraliśmy ponad 170 zł. Przypominamy, że tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak.