Rok szkolny 2019/2020

Szkolny Klub Wolontariusza ” Smile:)”

Dzięki działaniom Szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego szkoła pozyskała nowych wolontariuszy. Poprzez stoisko Szkolnego Klubu Wolontariusza, które znajdowało się na  pierwszym piętrze, uczniowie mogli zapisać się do wolontariatu, wypełnić formularz oraz uzyskać fachową pomoc że strony starszych koleżanek.
Taka forma działań uczniów ma na celu integrowanie społeczności –  wychodzą oni bowiem z mikrospołeczności klasowej i stają się częścią społeczności szkolnej, angażują się w życie szkoły. Umacnia się także komunikacja w szkole co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Starsi uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości a młodsi mają możliwość współdecydowania o sprawach dotyczących działań wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy realizują swoje pasje.


Lekcje wychowawcze

16 października wolontariusze z najstarszych klas, pod okiem opiekuna p. Magdaleny Kudła,  poprowadzili lekcje wychowawcze w klasach pierwszych. Młodsi koledzy dowiedzieli się, że praca wolontariusza może mieć różny charakter, ale za każdym razem pozostaje działaniem wykonywanym dla dobra innych osób, które zdecydowanie wykracza poza zwykłe więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie. Wolontariuszem może zostać  każdy, nawet osoba niepełnoletnia, która chciałaby podzielić się z innymi swoim czasem, wiedzą i umiejętnościami, a czasem także emocjami. Serdecznie dziękujemy Magdzie, Karolinie oraz Dawidowi, którzy okazali się świetnymi mówcami.Od kilku miesięcy nasza wolontariuszka Karolina – uczennica klasy IV Technikum pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach. Doskonali tam swoje umiejętności fryzjerskie a zarazem sprawia radość innym.


8 września, przy Kościele Św. Antoniego w Kraśniku odbył się już XIII Festiwal Pieśni Religijnej pod hasłem „Nie lękajcie się”, na którym nasi wolontariusze umilali czas obecnym. Uczniowie Ci są także członkami grupy animacyjnej P3.


OTWÓRZMY BARTKOWI DRZWI

DO ZEWNĘTRZNEGO ŚWIATA

Drodzy nauczyciele, rodzice i  uczniowie!

Dzięki zaangażowaniu Szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach, razem pomogliśmy m.in. Oliwii Kielusiak, Danielowi Czerniak, Jakubowi Nowakowskiemu, Kamilowi Dominiak, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.  W tym roku również przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty.

Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.
Akcja na rok szkolny szkolny 2019/2020 rozpoczyna się z dniem 01.09.2019 r. i trwa do 14.06.2020 r. W tym czasie będzie można nabywać u naszych wolontariuszy cegiełki: kalendarzyki ściągawki z matematyki, geografii, języka polskiego, angielskiego, informatyki i fizyki itp.
ZAPRASZAMY!