Uczniowie zaprezentowali program patriotyczny.

7 marca 2019 na scenie Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku uczniowie kl. I i III Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Kraśniku przedstawili  program patriotyczny pt.: „Naród silny duchem jest narodem nie do pokonania” autorstwa  Małgorzaty Wisłockiej-  Czachór.   Młodzież  została zaproszona przez Uniwersytet III wieku w Kraśniku. Salę  widowiskową wypełnili rodzice uczniów i zaproszeni kraśniczanie.

Inspiracją tego wydarzenia były ubiegłoroczne obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Program spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Publiczność zgotowała młodzieży owację na stojąco! Dziękowała za wzruszający sposób zaprezentowania  historii Polski –„ pełnej ducha”, za uhonorowanie  bohatera Lubelszczyzny  – majora  Hieronima Dekutowskiego, za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.                                                                 Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej Szkoły składamy gorące podziękowania!

Małgorzata Wisłocka- Czachór

wychowawca kl. I Technik