Wydarzenia szkolne

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy nasze szkolne Mikołajki. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Na chwilę każdy z nas zapomniał o swoim wieku i przypomniał sobie beztroskie czasy dzieciństwa. Z niecierpliwością czekaliśmy na pierwszy śnieg oraz przybycie niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja.
Kiedy już się pojawił obdarował wszystkich słodyczami. Podczas wizyty w szkole panowała magiczna, świąteczna atmosfera. Mikołaj (Damian Nagrodzki) wraz z pomocą Anioła (Lucia Luperto) i Elfa (Ewelina Maślach) sprawdzał również talenty naszych uczniów. Jedni śpiewali, inni recytowali wiersze, nie obyło się także bez pokazu umiejętności sportowych – Dawid Gil z klasy pierwszej technikum mistrzowsko wykonał serię pompek, wzbudzając zainteresowanie Staruszka, któremu bez zwątpienia (patrząc na jego pokaźny brzuszek) przydałyby się ćwiczenia wysiłkowe 😊

Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!


Wycieczka do Sejmu

1 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Sejmu RP, w której wzięły udział : Weronika Bochen – klasa I T, Dominika Żuraw i Kinga Ożóg – klasa II T. oraz pani Małgorzata Flasińska – nauczyciel historii. 

Wyjazd do Warszawy był nagrodą dla wymienionych uczennic za uzyskanie punktowanych miejsc w Konkursie wiedzy o Parlamencie RP i wybitnych ludziach tworzących dzieje Polskiego Parlamentuorganizowanym przez Biuro Poselskie Pana Wojciecha Wilka. Przewodnikiem po Gmachu Sejmu był m.in. Poseł na Sejm RP – Pan Wojciech Wilk, który spotkał się z młodzieżą w sali obrad, następnie oprowadził ją po korytarzach sejmowych i przekazał dużo ciekawych wiadomości.

Ostatnim punktem zwiedzania był gabinet pani wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy- Błońskiej. Niestety Pani Marszałek nie było, ale zostawiła dla gości pamiątkowe książki „ Dzieje sejmu polskiego”.

Po żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie i historii wszyscy zwiedzający, tj. młodzież, opiekunowie oraz Pan Poseł udali się na obiad do restauracji sejmowej.

 


Dzień Wolontariusza

1 grudnia nasi wolontariusze pierwszy raz brali udział w obchodach Dnia Wolontariusza. W spotkaniu uczestniczył także Grzegorz „ORNETTE” Stępień, który ostrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie czyhają na nią. Opowiedział również o konsekwencjach nadużywania alkoholu i narkotyków. Grzegorz Stępień od 2002 roku jest związany z legendą polskiej sceny muzycznej – Oddziałem Zamkniętym.

Nasi wolontariusze przygotowali dla wszystkich szwedzki stół ze słodkościami.  
Cały klub otrzymał podziękowania.

Andrzejki 2017

30 listopada w szkole były obchodzone „Andrzejki”.  Samorząd uczniowski przygotował dla uczniów specjalne atrakcje. Uczniowie brali udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Była świetna  to okazja sprawdzenia poczucia humoru i dystansu do siebie zarówno uczniów jak i nauczycieli


„Wesele”, „Wesele” i po „Weselu”

28 listopada, we wtorek w 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego społeczność naszej szkoły czytała fragmenty „ Wesela”. Do czytania lektury nie trzeba było nikogo namawiać. Obok siebie zasiedli nauczyciele i uczniowie. Nauczycieli reprezentowali: Pan Jarosław Bryndza, Pani Elżbieta Olszówka, Pani Magdalena Kudła, Pan Robert Danilczuk i Pani Małgorzata Flasińska.; uczniów: Olga Biłgorajska, Angelika Plewik, Damian Nagrodzki, Ernest Rakwalski ( klasa IV T.), Patryk Krawiec, Paweł Babiarz ( klasa III T.); Magdalena Sowa, Marcin Dołgołowicz ( klasa II T.); Oliwia Obel, Weronika Bochen, Adrian Banach ( klasa IT.), Jakub Orzeł ( klasa I BS I stopnia).

Dekoracje i stroje przygotowała Pani Agata Miazga i Pani Małgorzata Flasińska. Prezentację i muzykę stosowną do uroczystości przygotował Pan Robert Danilczuk. Nagłośnieniem zajęli się nasi wspaniali mechanicy z klasy II BS: Marcel Machoń, Kamil Nowak i Maksymilian Rokosz.

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie książek „ Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Szczęście uśmiechnęło się do trzech uczennic: Anny Stachowicz – klasa I T., Klaudii Przywary – klasa III T. i Weroniki Murgały – klasa IV T.

Fotografowała Pani Joanna Rak.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok. A będziemy czytać ………..


Zbiórka darów dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego

Od 29 listopada do 15 grudnia będziemy zbierać dary na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego. Dzieciaki ucieszą się z każdego podarunku. W szczególności potrzebne są: – żywność: makarony, herbaty, budynie, kiśle, dżemy, ciastka i pakowane ciasta, płatki, soki, ryż, konserwy, masło czekoladowe i inne słodycze, – środki higieny/czystości: żele pod prysznic, mydła, dezodoranty, proszki do prania, płyny do płukania, – zabawki: maskotki, książeczki, samochody, klocki, puzzle, akcesoria do włosów, ozdoby świąteczne, figurki, bransoletki…. Zapraszamy także rodziców do włączenia się do naszej akcji. Okazją może być najbliższa wywiadówka. Każda okazja jest dobra, żeby pomagać….


Matura próbna z OPERON

Dzisiaj zakończyły się zmagania naszych uczniów  z próbnymi egzaminami maturalnymi. Poza obowiązkowym językiem polskim, matematyką i językiem obcym uczniowie stawili czoła geografii, chemii, matematyce i językowi angielskiemu na poziomie rozszerzonym. Był to idealny sposób na sprawdzenie swojej wiedzy. Gratulujemy wytrwałości i trzymamy kciuki za   jak najlepsze rezultaty.


Zbiórka dla zwierząt ze schroniska


11 Listopada 2017 – Narodowe Święto Niepodległości

Nasza szkoła wzięła udział w Miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Delegacja uczniów i nauczycieli złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa

Piłsudskiego. Mamy Niepodległą!


„Pieśni sercu bliskie”

W piątek w przeddzień obchodów 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się audycja pt.: „ Pieśni sercu bliskie”. Uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznych, które pomagały przetrwać lata niewoli i towarzyszyły Polakom w walce o odzyskanie niepodległości.


Stypendium Prezesa Rady Ministrów

7 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Karolina Franc (  II klasa technikum). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

18 października w naszej szkole odbyła się bardzo doniosła uroczystość – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na ten dzień pierwszoklasiści czekali od 4 września. Dzisiaj stali się pełnoprawnymi uczniami Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Kraśniku.

Po zapoznaniu się z ich prawami i obowiązkami, przedstawiciele klasy I Branżowej Szkoły i Technikum złożyli ślubowanie i obiecali, że będą godnie prezentować szkołę i dołożą wszelkich starań, aby ich nauka była owocna i przynosiła zamierzone efekty.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Najmłodsi zostali przetestowani przez starszych kolegów. Odpowiadali na zadawane pytania.

Został również przedstawiony krótki skecz, pokazujący przykładową lekcję matematyki w naszej szkole.

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Edukacji Narodowej, nie zabrakło również życzeń złożonych nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Życzono wytrwałości i radości czerpanej z wykonywanego zawodu. Pojawiały się również ciepłe słowa, wynagradzające trud codziennej pracy.


Akcja „Pomoc dla Michała Szota”


Europejski Dzień Języków Obcych

26 września uczniowie naszej szkoły jak co roku obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych.  Była to świetna okazja do wzięcia udziału w interesujących wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych mających na celu przybliżyć ideę wielojęzycznej Europy oraz zwrócić uwagę na potrzebę nauki języków obcych.

Z tej okazji uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek języków obcych przygotowali plakaty zachęcające do nauki języków obcych. Uczniowie wysłuchali również swoich kolegów i koleżanek dzielących się ciekawostkami związanymi z tym dniem. Dodatkowo tego dnia towarzyszyła nam muzyka ze wszystkich zakątków Europy a na korytarzu oglądać można było wystawę.


Początek roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w naszej szkole w dniu 4 września 2017 o godzinie 11.00.